Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

BAMBOO

Bambusové vlákno - materiál budoucnosti

 Základní surovinou pro výrobu materiálu našich triček je bambus. Bambus je volně rostoucí rostlina, která se množí a roste bez zásahu lidské ruky. Bambus ve formě jak jej známe my, se většinou nachází v tropickém pásmu a jeho nejhojnější výskyt je v jihovýchodní Asii. 
   
 Bambus je rostlinou, která se velice dobře rozmnožuje - hlavně není nutno používat k jejímu růstu průmyslová hnojiva - je velice skromná na podmínky, které zaručují její přežití a roste ohromnou rychlostí - u některých druhů až několik desítek centimetrů za den. Tyto vlastnosti činí z bambusu velice žádanou rostlinu více než vhodnou pro průmyslové zpracování. Před několika málo lety byla zprovozněna technologie výroby bambusového vlákna. 
   
 Bambusové vlákno svými vlastnostmi předběhlo dobu a je pouze otázkou času, než začne svou dostupností vytláčet jiné druhy doposud používané v textilním průmyslu. 
   
 Ve světe se bambusovému vláknu začíná říkat ( a to zcela zaslouženě ) "smart fiber" - v překladu "chytré vlákno". 
   
 Budeme velice rádi, když Vás naše nabídka osloví a výrobky uspokojí. 
   
 Příjemně voníte po celý den 
   

Základní struktura bambusového vlákna nedovoluje pronikat a následně se usazovat potu a jiným pachům ( např. pachy vznikající při přípravě pokrmů, cigaretový dým, atd. ) ve struktuře látky. Tímto způsobem dokáže eliminovat zárodky nepříjemných pachů ještě dříve, než mohly začít negativně působit. 
Určitě si dokážete vybavit situaci, pří které dochází ke zvýšenému pocení, např. jízda v dopravních prostředcích během léta, pohyb při pracovní činnosti, uzavřené tělo v několika vrstvách oblečení během chladného počasí, atd. - to je pár situací, při kterých dochází k vyššímu vylučování potu z těla. 
Dalším impulsem je situace, kdy  při velké tělesné námaze tělo vylučuje větší množství potu, který je původcem nepříjemných, velice specifických pachů těla. 
Bambusové vlákno obsahuje přírodní složky, které eliminují různé bakterie a plísně způsobující nepříjemné pachy těla. Tento způsob boje bambusového vlákna s pachy je naprosto ojedinělý a původcem těchto velice příjemných vlastností je opět příroda. 
Máme vyzkoušeno, že Vás bambusové vlákno ochrání před nepříjemnými pocity vlastní odpudivosti pro okolí minimálně po celý den. Ochrání Vás jak při běžné pracovní činnosti, sportu, tak i ve volném čase. 
   
 Hebký dotyk bambusového vlákna 
   
Látka je na omak velice jemná, hebká, hladká. Jemně obejme povrch těla a vyvolává ve Vás pocit lehkosti a vzdušnosti. 
Tričko z bambusových vláken Vaše tělo neobtěžuje a ani  o něm nevíte, ale když jej potřebujete, je na svém místě. 
   
 Vyjímečná prodyšnost 
   
Další velice důležitou vlastností materiálů z bambusových vláken je prodyšnost. Zcela jistě znáte pocit, kdy tričko, které máte na sobě zabraňuje tělu dýchat. Máte pocit, že na Vás visí skafandr, který zabraňuje přirozené výměně vzduchové vrstvičky mezi povrchem těla a tkaninou. 
Materiály zhotovené z bambusových vláken jsou opět ve výhodě proti ostatním a to hlavně z důvodu konstrukce samotného vlákna. Ponechává pracovat ve skladbě látky jemné provzdušnění, které je vytvořeno přírodní konstrukcí bambusového vlákna. 
   
 Antibakteriální vlastnosti 
   
Kombinací vlastností bambusového vlákna - jeho "stavební" struktura, obsah biologických látek v těle vlákna - dosahujeme velice podstatných pozitivních vlastností tkaniny na poli antibakteriálních oděvních doplňků. 
Bambusové vlákno je přirozeně rezistentní vůči plísním, bakteriím, nevyvolává alergie a k povrchu pokožky se chová velice šetrně. 
Tyto vlastnosti jsou přírodně dané bambusovému vláknu a navíc podpořené výlučně přírodním, přirozeným růstem bambusu ( roste volně v přírodě ), což v praxi znamená odbourání potřeby jakéhokoli chemického ošetření rostliny. 
   
 Regulace teploty povrchu těla 
   
Materiál z bambusových vláken je svojí stavbou podobné dutému vláknu - jenže jej nevyrábí továrny, ale sama příroda - což je asi ta největší garance kvality. 
Tričko z materiálu obsahující bambus, dokáže žít s tělem na kterém se nachází a působí na něj jako termoregulátor. V případě, že se tělo ve větší míře zahřívá, dokáže jej mírně chladit, resp. absorbuje přebytečné teplo z povrchu těla. 
Tato funkce je účinná i v opačném případě, tj. pokud povrch těla chladne, dodává mu pocit tepla, tím, že jej izoluje od okolí. 
   
   
   
       
 VÝHODY PRO VÁS  KONTAKT  
 OBCHODNÍ PODMÍNKY     
    EXPERT BARTER, s.r.o. GSM : +420 602 793 333
    Tovární 537/8 EMAIL :
    709 00 Ostrava - Mariánské Hory info@bambusovetricko.cz
    Česká republika rasik.miroslav@expertbarter.cz
    IČ 25853341  
    DIČ CZ25853341  
    společnost je vedená pod spisovou značkou C 22205 u Krajského soudu v Ostravě  

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz